shire
خانه / دسته‌بندی نشده / روش تهیه شیره خرما مرغوب

روش تهیه شیره خرما مرغوب

شیره خرمای مرغوب به شیوه های مختلفی تهیه می شود. شما می توانید در این مرکز مرغوب ترین انواع شیره خرما را خریداری نمایید.
شیره خرما یکی از مرغوب ترین انواع فرآورده های خرما می باشد و همانند میوه خرما از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد.
شیره خرما سرشار ویتامین ها و ترکیبات سودمند برای بدن می باشد و مصرف آن می تواند در بهبود برخی از بیماری ها از جمله تسکین دردهای رماتیسمی مفید واقع شود.

روش تهیه شیره خرما به روش سنتی

امروزه شیره خرما به دو روش صنعتی و سنتی تهیه می شود. در روش تهیه شیره خرما به روش سنتی معمولا به سه روش این ماده غذایی را تولید میکنند از جمله:

  • شیوه جوشاندن: در این روش خرما ها را در دیگ های سرباز قرار می دهند و هم وزن میوه خرما به آن آب اضافه می شود. به این شیوه تهیه خرما روش گرم کردن نیز گفته می شود. محلول میوه و آب را تا حدی حرارت می دهند تا به غلظت مورد نظر برسد و در نهایت با قطع حرارت و صاف نمودن محلول شیره خرما طبیعی حاصل می شود.
  • تهیه شیره در حوضچه های سیمانی: برای تهیه این رقم شیره از حوضچه های مخصوص سیمانی که دارای ارتفاعی بین ۱ الی ۱/۵ متر می باشند استفاده می نمایند. در این روش که به شیوه سرد تهیه شیره شهرت دارد به دلیل فشار خرما ها و اثر نیروی وزرن شیره از سوراخی که در انتهای حوضچه تعبیه شده است، خارج می شود.
  • تهیه شیره خرما به روش حصیری: در این روش برای تهیه شیره خرما از محفطه ای حصیری که از برگ درخت خرما تهیه شده است، شیره خرما را به صورت طبیعی تهیه می نمایند.
پلهای ارتباطی با مسئول فروش:
آقای میرخلف
شماره همراه: 09190924816

مطلب پیشنهادی

کارخانه تولید شیره کشمش طبیعی

کارخانه تولید شیره کشمش با کیفیت ترین شیره کشمش را از مرغوب ترین انگور ها …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام